Czym jest konto Google Moja Firma?

Czym jest konto Google Moja Firma?

Promowanie działalności firmowej za pośrednictwem internetu staje się coraz powszechniejsze. Strony sieciowe można wykorzystać przy podobnych działaniach na wiele możliwych sposobów, a dodatkową wciąż powstają funkcjonalne narzędzia i aplikacje, które w takich sytuacjach okazują się bardzo pomocne. Także firma Google przygotowała usługę, dzięki której przedsiębiorcy mogą promować się w sieci. Jest ona niezwykle dogodna i funkcjonalna, a na dodatek darmowa.

Ta usługa pomoże ci promować firmę w internecie!

Google Moja Firma to funkcjonalne i całkowicie bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można zaistnieć w sieci i zaprezentować tam swoją działalność. Wbrew sugerującej nazwie z usługi tej mogą korzystać nie tylko przedsiębiorcy, którzy chcą zaprezentować swoje usługi i towary, ale także marki, instytucje, artyści, czyli wszystkie jednostki, dla których pokazanie się w sieci okazuje się bardzo ważne. Osoby, które zdecydują się korzystać z usługi Google Moja Firma, wprowadzają informacje o swojej działalności i sprawiają, że są one widoczne zarówno w wyszukiwarkach, jak też w Mapach Google. O tym, jakie informacje są wyświetlane w poszczególnych miejscach, decyduje sam użytkownik. W każdej chwili może on aktualizować zawarte w zakładkach informacje, co pozwala zachować optymalny kontakt pomiędzy nim a jego klientami bądź innymi odbiorcami oraz informować ich o kluczowych kwestiach.

Jak założyć takie konto?

smart-watch-821571_640Użytkownicy często szukają wskazówek, jak założyć Google Moja Firma. Jest to bardzo proste i niewymagające zadanie, zatem poradzi sobie z nim praktycznie każdy. Wystarczy wejść w swoje konto Google i wśród dostępnych usług odnaleźć Google Moja Firma. Narzędzie jest niezwykle funkcjonalne i proste w obsłudze. Z myślą o użytkownikach firma Google przygotowała też praktyczny poradnik, który udostępnia liczne wskazówki i porady pomocne przy uzupełnianiu informacji na temat prowadzonej działalności. Warto korzystać z tego narzędzia. Dzięki wspomnianej usłudze można jeszcze lepiej kontaktować się z odbiorcami i udostępniać im interesujące treści: zdjęcia, filmy, wiadomości związane z działalnością. To bardzo ważne w czasach, kiedy właściwie wszystkich informacji poszukuje się w sieci. Dodanie informacji o godzinach obsługi klientów o czy przerwach urlopowych jest wygodne w równym stopniu dla właściciela firmy, jak też dla klientów. Aktualizowanie informacji na bieżąco pokazuje z kolei, że klienci są dla firmy ważni i że chce ona zachować z nimi dobry kontakt.

Aby klienci trafiali do celu

Nierzadko klienci szukający kontaktu z wybraną firmą mają problemy z dojazdem do jej siedziby, ale na szczęście temu wspomniana usługa również zaradzi. Wśród informacji zamieszczanych na koncie Google Moja Firma powinny znaleźć się szczegółowe dane teleadresowe, jak też adres mailowy i link do strony web, z której się korzysta. Pozwoli to wytyczyć dokładną trasę dojazdową za pomocą aplikacji Mapy Google. Mapka Google wyświetla się w równym stopniu na komputerach, jak i na urządzeniach mobilnych, co jest kluczowe w czasach, kiedy z internetem łączy się w niemal każdym miejscu i z użyciem urządzeń przenośnych. Aplikacja Google Maps cieszy się ogromnym wzięciem wśród internautów, ponieważ jest stosunkowo dokładna i dostarcza wielu kluczowych informacji. Badania usług internetowych pokazują, że użytkownicy poszukujący po raz pierwszy wybranych lokalizacji korzystają zazwyczaj właśnie z map Google. Umieszczenie danych w usłudze Google Moja firma pozwala udzielić odbiorcom szczegółowych wskazówek dotyczących dojazdu do siedziby przedsiębiorstwa, lokalu gastronomicznego czy sklepu. Wskazówki te powinny zostać uzupełnione o inne kluczowe informacje, jak chociażby godziny otwarcia.startup-593299_640

Zadbaj o wygodę klientów, by byli zadowoleni z usług

Jeśli poważnie myśli się o swoich klientach, warto zadbać o ich wygodę i udostępnić im wszelkie informacje pomocne przy próbach skontaktowania się z firmą. W tym przypadku usługa Google Moja Firma również sprawdzi się optymalnie, ponieważ jednym z jej elementów jest wizytówka Google Maps. Podanie dokładnych informacji kontaktowych sprawia, że klientom łatwiej nawiązać kontakt z firmą, z kolei zaniechanie tej czynności może skutkować tym, że odbiorcy poczują się zniechęceni i poszukają innych usług oraz produktów. Za pośrednictwem konta Moja Firma w Google klienci mogą również dzielić się opiniami na temat funkcjonowania danej jednostki i oceniać ją. Dla przedsiębiorcy jest to o tyle pomocne, że może dostrzec, w których strefach jego działalność wykazuje jakieś braki i udoskonalić niedoskonałości. Jak można zauważyć Google Moja Firma jest narzędziem wszechstronnym i funkcjonalnym. To bardzo ważne, aby w dobie internetu być w nim widocznym, przedstawione narzędzie znacząco umożliwia zaistnienie w sieci i znalezienie w niej swego miejsca. Jest ono również pomocne w procesie budowania trwałych i satysfakcjonujących relacji z klientami, co przekłada się na sukces w budowaniu marki i wypracowywaniu realnych zysków.

 

5 responses to “Czym jest konto Google Moja Firma?”

 1. Andrzej pisze:

  Sam nie zdawałem sobie z tego sprawy, dopóki nie przeczytałem tego artykułu. Teraz na pewno założę google moja firma dla swojego biznesu!!

 2. Franciszek pisze:

  A jak wygląda sprawa komentarzy w google moja firma?
  Są istotne ze strony pozycjonowania?

 3. Arnold pisze:

  Z całą pewnością mają znaczenie. Jednak trzeba uważać, by nie przesadzić z ich ilością!

 4. Marcelina pisze:

  Przy obecnym stylu życia coraz więcej osób sprawdza miejsca za pomocą google maps, dlatego tez konto google moja firma i zaistnienie w mapach jest istotne.

  Fajny artykuł 🙂

 5. Katarzyna pisze:

  W takim układzie co oznacza przesadzenie z ich ilością Arni?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*