Wszystko o domenie internetowej

Wszystko o domenie internetowej

W dzisiejszych czasach nie sposób prowadzić jakichkolwiek interesów bez użytkowania stron internetowych. Założenie takiej strony powinno być jedną z priorytetowych czynności przy rozkręcaniu działalności. W kwestii budowania stron internetowych warto zaufać specjalistom, ponieważ w tym przypadku o popularności danej strony może zadecydować pozornie nieznaczący czynnik. Takim czynnikiem przykładowo może stać się nazwa domeny.

Toma naprawdę wielkie znaczenie!

Nazwa strony internetowej ma kluczowe znaczenie, dlatego przed założeniem witryny i wykupieniem domeny, warto ją dobrze przemyśleć. To, jaką nazwę się zastosuje wpływa w równym stopniu na odczucia użytkowników i ich skojarzenie względem danej witryny, jak również na działania robotów Google, które odpowiadają za to, w której części rankingów wyszukiwarek znajdzie się określona strona. Warto dopilnować tego, aby nazwa strony w znacznym stopniu wskazywała na treści, jakie można na niej znaleźć. W przypadku działalności biznesowej musi ona nawiązywać do wytwarzanego asortymentu lub świadczonych usług. Dzięki temu udowodni robotom Google, że jest wartościowa i zasługuje na to, aby zarekomendować ją internautom, a równocześnie w prosty i czytelny sposób zasygnalizuje klientom, że znajdą na niej poszukiwane produkty, informacje albo usługi. Podczas kreowania nazwy przyszłej strony internetowej, można korzystać z pomocnych narzędzi Google, które wskażą, jakie nazwy będą najbardziej atrakcyjne dla poszukiwanych fraz. Trzeba pamiętać także o tym, że niektóre z nich mogą już być zajęte. Można to sprawdzić w naprawdę łatwy sposób, poprzez wejście na stronę oferującą zakup domeny.startup-593299_640

Jaką domenę wybrać?

Domena ma kluczowe znaczenie dla powodzenia strony internetowej, dlatego jej wybór warto dobrze przemyśleć. Użytkownicy zakładający strony internetowe muszą zdecydować, które rozszerzenie optymalnie sprawdzi się w ich przypadku. Według specjalistów najlepiej skupić się na najpopularniejszych rozszerzeniach, jak pl oraz com. Zainteresowaniem użytkowników cieszą się także domeny z rozszerzeniem com.pl, biz oraz eu. Rozszerzenie domeny warto dostosować do zasięgu swoich działań. Jeśli właścicielowi strony zależy na tym, by jego strona cieszyła się powodzeniem, wśród internautów z Polski, najlepszym rozwiązaniem okaże się „pl”, ale w przypadku, gdy chce się poszerzyć zakres swych działań lub prowadzi się interesy na skalę europejską czy światową, lepszym wyborem może być domena com lub eu.

Jak kupić i zarejestrować domenę internetową?

udane-biznesmen-za-pomocą-touchpada-w-biurze_1262-2328W chwili, kiedy wybierze się już nazwę dla strony oraz rozszerzenie, które chce się zastosować przy jej tworzeniu, należy wykupić domenę oraz zarejestrować ją. Kupowanie domeny jest w tych czasach naprawdę łatwe, ponieważ na rynku usługowym znajduje się wiele firm zajmujących się właśnie taką działalnością i można skorzystać z ich usług. Trzeba być świadomym, że najbardziej atrakcyjne domeny mogą być już zajęte, a w takim przypadku nie można ich zakupić. Z podobną sytuacją można sobie poradzić poprzez zmianę rozszerzenia lub dodanie do istniejącej nazwy dodatkowego członu. Jeśli działa się na rynku lokalnym, dobrym posunięciem może być dodanie do nazwy domeny określonego regionu. Pomoże to uniknąć problemów z wykorzystaniem nazwy, jak też naprowadzić klienta na właściwe usługi. Przy wybieraniu firmy rejestrującej domeny warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. Większość klientów w momencie kupowania domy patrzy przede wszystkim na cenę. Z pewnością jest ona niezwykle ważnym aspektem, ale również w jej przypadku trzeba zachować trzeźwe spojrzenie. Wybierając firmę rejestrującą domenę i sugerując się opłatami, należy skupić się nie tylko na pierwszym roku użytkowania danej nazwy, ale także na warunkach cenowych, jakich wymaga przedłużenie domeny.

Atrakcyjna cena? Tak, ale na każdym etapie korzystania z usługi!

Nierzadko zdarza się tak, że firmy nęcą nowych klientów, oferując bardzo korzystne warunki wykupienia domeny lub nawet proponują je całkiem darmowo w pierwszym roku korzystania z usługi. Przy rejestrowaniu nazwy strony koniecznie trzeba sprawdzić, na jakich warunkach odbywa się przedłużanie domeny. Pozwoli to obliczyć rzeczywistą cenę wspomnianej usługi i wybrać tę, która faktycznie okaże się najbardziej atrakcyjna. Przy wybieraniu firmy, z której usług się skorzysta, warto zwrócić uwagę również na to, czy rejestracja jest łatwa i szybka, a zmiana DNS domeny nie nastręcza trudności. Rekomendacje klientów będą tutaj sporym ułatwieniem, ale trzeba być świadomym, że nigdy nie ma się pewności, kto zamieszcza podobne oceny w sieci. Dobrym posunięciem w przypadku kupowania domeny internetowej jest korzystanie z porad specjalistów, jak chociażby z agencji SEO albo osoby tworzącej stronę internetową. Trzeba mieć świadomość, że korzystanie z wybranej domeny jest inwestycją długofalową, zatem warto porządnie przemyśleć tę kwestię i zapoznać się z tematem nieco dokładniej, aby móc dokonać naprawdę słusznego wyboru.

 

4 responses to “Wszystko o domenie internetowej”

 1. Patrycja pisze:

  Jak sądzicie, jeśli domena zawiera frazę, na której mi zależy, to serwis będzie uzyskiwał wyższą pozycję w rankingu? Wiem, że jest to kwestia sporna, ciekawią mnie wasze opinie.

 2. Mikołaj pisze:

  Moim skromnym zdaniem pomoże to wypchnąć domenę wyżej w google, ale czy to kiedyś nie spadnie to nie był bym taki pewien 🙂

 3. Aleks pisze:

  Na to potrzebne są testy, wiarygodne testy. Ktoś chętny podjąć temat?

 4. Mariusz pisze:

  Wybór domeny to pierwszy krok, ale jaki istotny dla rozwoju strony!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*